DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Český rejdič

 U českých rejdičů jsme v průběhu roku  získali na okresní výstavě v Ostravě na modrého pruhového holuba čestnou cenu. S hodnocením na celostátní  výstavě v Praze a na národní výstavě v Přerově, kde naši holoubci obdrželi 94, 93 bodů můžeme být rovněž spokojeni. V současné době máme tři barevné rázy a to modré pruhové, modře plavé a plavé, žlutopruhé.

  

 
Je tady jaro 2008 a v chovu i ve výchově čecháčků jsme pokročili kousek dále.

      

 Takhle to u nás vypadalo v roce 2007
                      
 Český rejdič

S tímto impozantním holoubkem jsem se poprvé setkal v lednu 2007 na výstavě v Lysé nad Labem. Do této doby jsem netušil, že existuje toto temperamentní holubí plemeno .Základ mého chovu vytvořilo 6 čekých rejdičů. Začátkem března všechny tři páry zasedly na vajíčka a já jsem zvědav jaké překvapení nás čeká. 

    V květnu jsme od přítele Pavla Vajse získali tři holuby bílé černohroté, takže genetická základna českých rejdičů se nám utěšeně rozrůstá.Dva páry odchovaly z první líhně po jednom holouběti a v současné době sedí  na druhých vajíčkách.

     Na fotkách máte možnost vidět i náš první letošní odchov. Fotky budu postupně doplńovat a vzhledem k tomu, že tento týden se vylíhla další 3 holoubátka, dá se předpokládat, že na podzim bude z čeho vybírat.

aktualizováno: 11.01.2018 12:39:06