DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Naši holubi

 

      Hradec nad Moravicí 8. a 9. srpna . Obdrželi jsme na červeného barevnohlávka 96 bodů a čestnou cenu. Na černébarevnohlávky pak velice slušné 3x 95 bodů a 1, 94 bodů. Posuzovatel přítel Pavel Černobila. POtěšilo ná i udělení Čestné ceny na slepičky zlatoprsé.

Sobota 9.1.2014

 

U těchto pražských rejdičů středozobých, modrých běloušů vidíte na první pohled, kdo z páru je holub a kdo holubice.

Letošní zima k nám byla na přívaly sněhu opravdu štědrá. těch 200 m od domu k holubníku bylo docela zajímavou každodenní procházkou.

 

Neděle  6.2.2012

     Letos jsem nakroužkoval naše první tři letošní holoubata.Dva z nich jsou barevnohlávci červeněpopelaví, jeden černý. Je to v době, kdy denní teploty jsou druhý týden pod  hladinou -10 stupňů a noční klesají k -20 stupňům. Na zvířatech je vidět únava a někteří z holubů si zřejmě   vysoké mrazy odskáčou. Snad se jara dožijí dnešní nakroužkovaná holoubata. Větší mrazyy už doufejme nepříjdou.

Barevnohlávci a rejdiči

 

10.10.2010

 

       

  

  

Silvestr 2008

  

Naše nová posila. Párek italských racků z Rakouska, které nám nezištně daroval náš kamarád.

   

Budapešťský vysokoletec bílý, černohrotý

 

    

Jaro 2008 je tady a ve voliéře začíná být živo.

   

Jak se vám líbí  holub pod textem?

    

V této rubrice vás budu průběžně informovat o našich novinkách.Události jsou popisovány tak, jak šly v časové posloupnosti. Kdo chce vědět novinky, ať přeskočí na konec této stránky.

     Dnes 23.4.2007 jsem při ranním krmení zjistil, že se nám vylíhla první dvě holoubata zlatých modrokřídlých bezpruhých hýlů. Naplní naše očekávání? V chovu psů se nám daří, že potomci našich zvířat jsou lepší svých rodičů. Kéž by to platilo i v našem chovu holubů. Dnes nám snesla holubička orientálního racka svá druhá letošní vajíčka. Z prvních se vylíhnul jeden holoubek, který odchovávali jeho obětaví rodiče .Od 3 týdne holoubě této krátkozobé varianty holuba začalo samo přijímat potravu z mističky, kterou jsem přistavil k hnízdu. Tento experiment vyšel, protože orientální racci v této době již nebyli sami schopni své mládě krmit a chůvy pro podložení mláděte jsme v této době neměli. Jako ideální chůvy se nám letos jeví dvě holubičky čínského holuba.V současné době sedí již na druhých vajíčkách, zatímco v hnízdě mají ani ne čtyřtýdenní holoubata.V neděli 29.4. jsem při návratu ze 6.setkání chovatelů louisianských leopardích psů ujistil, že nám vylíhlo první holoubě českého rejdiče a rovněž 2 holoubátka anglických tipplerů.

     Takhle nějak se u nás rozběhlo jaro. V průběhu května opustila hnízdo první dvě holoubata českých rejdičů, dvě českých rejdičů a dvě holoubátka anglických tipplerů a jedno holoubě orientálního racka. To jsou tedy ta holoubata se kterými počítáme , že zůstanou i nadále nás. V současné době sedí většina párů na hnízdě a já věřím, že při dobrém kvalitním krmení, kteří naši holubi dostávají budeme mít na podzim opravdu z čeho vybírat. Krmení a preparáty polské firmy Patron, které odebíráme od našeho dvorního dodavatele Kamila Vajdy  nesou punc mimořádné kvality. Na kvalitě holoubat ve všech vývojových fázích a zejména na kvalitě jejich opeření je to opravdu vidět .

     Na přelomu června a července  už můžeme malinko bilancovat a přiznám se, že nejsem úplně nesspokojený. Pár holoubat se vylouplo nejen do krásy, ale i zajímavých barev. 

     Prázdniny se chýlí ke konci a tak mám možnost zhodnotit to, čeho se nám v letošním roce podařilo dosáhnout. Opravdu spokojený jsem s našich chovem českých rejdičů. Čím dál tím více se mi začínají líbit varšavští motýli střednězobí. Tippleři, ti se ukazují jako velicedobří rodiče. Potencionálně se dají využívat jako chůvičky. Totéž se dá řici i o našich hýlech. Spokojení jsme i s našim doposud jediným párem orientálních racků. Tato pára nejen bezvadně sedí na vajíčkách, ale je schopna své potomky ukrmit, což je při jejich kratičkých zobáčcích obdivuhodné.

V říjnu 2007 jsme se zůčastnili naší první výstavy holubů, kterou shodou okolností pořádala naše mateřská organizace v Klimkovicích. Vystavili jsme 14 holubů 7 různých plemen. Tady jsme byli trošičku omezeni tím, že větší část našich letošních odchovů ještě nebyla náležitě přepeřena. K naší radosti jsme na této výstavě získali naši první čestnou cenu na orientálního racka.   

         V letošním roce již asi více vystavovat nebudeme a necháme holuby vyzrát.  Podařilo se nám vytvořit docela početnou skupinku cca 15 kusů českých rejdičů a tam bych viděl naši perspektivu do budoucích let.  Spokojeni jsme i s kvalitou hýlů a těšíme se, že snad se stane pravdou to, že v polsku vytvoří a schválí standart na varšavského motýla střednězobého, neboť  s tímto létavým a plodným plemenem, které se dá použít i jako krmič jsme mimořádně spokojeni.

A přehoupli jsme se do roku 2008

      Předposlení únorovou sobotu roku 2008 jsme slavnostně zprovoznili v pořadí naši druhou voliéru sloužící zejména k chovu rakovnických kotrláků a staroněmeckých racků. Sluníčko svítilo jedna radost a nejen holoubci, ale i já se sanem jsme si tu nádheru opravdu užívali.Snímky pod textem jsou první záběry našich holubů v nové voliéře.

        

A máme tady léto!

            Letošní chovná sezóna nám začala trošku vlažně. Nakoupili jsme nové holuby v Německu.Zejména staroněmecké racky, figurity, ale také 2 páry kingů. V rámci vylepšení naši chovné základny se nám podařilo získat i rakovnické kotrláky od nejlepších chovatelů klubu. Do budoucna je to pro nás obrovská výzva.  Nakoupením nových holubů se v zásadě rozbily fungující vazby našeho hejna, takže  chvíli trvalo, než se situace vrátila do funkčního normálu. Na samém začátku června 2008  můžeme konstatovat, že pár pěkných výletků máme na střeše, vazby v hejnu s ohledem na jeho hierarchii začínají fungovat a na hnízdech nám přibývají další nadějná holoubata.

 

 

aktualizováno: 11.01.2018 12:39:06