DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Naši kamarádi

 Červen 2012 návštěva Petra Polacha na Bílém Potoku

    Petr a můj tátaTáta a já,barevnohlávci v letu

a n střeše hájovny

     22.května 2011 

Krásné celodenní posezení s kamarády, chovateli rakovnických kotrláků u Jirky Jadrníčka

 

Na této stránce si vás dovoluji seznámit s kamarády a chovateli, kteří už něčeho dosáhli a kterých si vážím.Pár jich ještě budu muset přidat,ale to příště až se potkáme nesmím zapomenou na pár ilustračních záběrů.

          

     Začátkem měsíce  dubna 2007 jsem navštívil několik chovatelů rakovnických kotrláků. Velice příjemně mne překvapilo chovatelské zařízení mladého a dle mého soudu velice perspektivního a přemýšlivého chovatele Pavla Barny.

    Za svými holuby dojíždí z Chomutova denně takřka  10 km do zahradní kolonie, ve které má umístěno svoje chovatelské zařízení . Nepochybnou výhodou jeho zařízení je, že je velice vzdušné a pro chovaný počet holubů i poměrně prostorné.  Pro vaši lepší představu přikládám i pár fotografií. 

 

     Naši angličtí tippleři pocházejí z Hradce Králvé od přítele Franka Otty. První chovný pár-červeného holuba a modrou holubici jsem od něj získal koncem února letošního roku.J sem velice potěšen, že jsem se mohl s tímto opravdovým nadšencem, jedním ze zakládajících členů nového klubu a propagátorem letů s anglickými tipplery seznámit. Při návštěvách u něj jsem se mohl přesvědčit, že tito plodní holoubci se velice pečlivě starají o své potomstvo

. Na snímku vlevo je červený holub  Werf získaný od přítele Franka . Na snímku vpravo vidíte letové hejno mladých holoubat stejného chovatele z linie Mullen.

     Tito holoubci již při prvních letech dosahují vynikajících časů. To je důkazem toho,  že chovatel zvolil ve svém chovu správnou cestu k vynikajícím výsledkům.  Pro z ty , kteří by měli zájem dozvědět se co nejvíce o vyjímečných letových holubech, kterými tippleři nepochybně jsou, doporučuji kliknout na následující odkaz.  http://www.tipplers.com/cz/tippler.htm

 

    Velice dobře se rozvíjí spolupráce s Pavlem Vajcem, chovatelem českých rejdičů. Na fotografiích můžete shlédnout několik fotografií z naší květnové, velice příjemné návštěvy. Nejen na Pavla ale i jeho manželku nám zůstaly velice příjemné vzpomínky na setkání s bezvadnýmí lidmi.  

Více o něm a jeho holubech se můžete dozvědět www.ceskyrejdic.websnadno.cz .     S Pavlem si pravidelně dopisujeme a spřádáme plány do budoucna

o našich oblíbených českých rejdičích a nejen o nich.

 

     Na podzim 2007 jsme získali několik fantastických holubů od přítele Karla Klemense. Ten svým holubům dává po všech stránkách opravdové maximum.

Jeho chovatelské zařízení je naprosto mimořádné. Na několika záběrech si vás dovoluji s ním seznámit.   Kvalita holubů, jejich zdravotní stav, péče, vše v naprosto mimořádné a ojedinělé kvalitě.  

    Začátkem ledna 2008 jsme navštívili přítele Miroslava Lubase v jeho holubářském království. Čekalo nás velice milé přijetí a také tak trošku opožděný vánoční dárek, který jsme si mohli odvézt k sobě domů do Opavy. 2 páry modrých sedlatých rakovnických kotrláků, 1 pár bílých kotrláků a 1 pár birminghamských rollerů. Věřte nebo nevěřte, ale sehnat opravdu dobrého rakovničáka se vám jen tak lehce nepovede. Těšíme se na další poučná a příjemná setkání.

 

    Na jaře 2008 jsme dovezli modré a bílé staroněmecké racky od Seppa Hammera z Německa. Mému synovi ,který si na výstavách kingy oblíbil jsem povykládal, jak se kingové u Seppa vesele procházejí po jeho zahradě. Slovo dalo slovo a do Německa se jelo znovu. Tentokráte jsme přivezli 2 páry kingů-tygrů 

 

OD Jense Busschllutra z Borkenu /Německo/ pocházejí naši staroněmečtí racci, černí štítníci.Naše okružní cecsta po německu při které jsme najeli 2800 km a dovezli si z ní kromě kingů a staroněmeckých racků i figurity stála za to.V současné době již zasedl na hnízdo první pár německých racků a 3 páry figurit.

   

    

aktualizováno: 11.01.2018 12:39:06