Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Výstavy

Srpen 2016

Právě včera jsme se vrátili z výstavy v Opavě Kylešovicích. Vystavovali jsme králíky DS Rex černožlutý. Potěšil nás výsledek obou samečků, které jsme vystavili a to 95,5 , který letos získal Čestné ceny i v Zašové 96 bodů a 95,5 bodů ve Velkých Hošticích. Naše samička  obdržela Čestnou cenu na 95,5 bodů v Kobeřicích.

Sameček, který obdržel 94,5 bodů je prodejný.

 

Září 2015

V posledních letech rád pozívám svou rodinu na místní výstavu v Klimkovicích. Ti se kromě zvířat těší i na tradiční zabíjačkové hody.

Slezský barevnohlávek červený klubová výstava Opava 2013 hodnocen 95 body, posuzovatel Pavel Wieder

Lysá nad Labem 2014 slezský barevnohlávek červený 95 bodů , posuzovatel Jiří Kristek

Přerov 2014 ve výsledcích pro nás dopadl velmi příznivě. V plemeni slezský voláč jsme na modrého pruhového holuba obdrželi 95 bodů a získali Čestnou cenu. Ve figuritách ,na vystaveného modrého pruhového výletka jsme  rovněž ziskem 95 bodů  získali pohár věnovaný starostou města Přerov. 

Třetím plemenem holubů, které jsme vystavili byli slezsští barevnohlávci. I tady jsme obdrželi nejvyšší ocenění 95 bodů. Králíka jsme vystavili jen jediného, který nám zbýval na prodej. Samec ve vynikající kondici obdržel 95,5 bodůa byl nejvýše hodnoceným kastorexem výstavy.

 

     Sezona roku 2014 se nám pozvolna rozbíhá a druhý týden v srpnu nás čeká místní výstava v Hradci nad Moravicí spojená se speciální výstavou klubu rousné zakrslé slepice , jehož jsem jednatelem. Pak už to jde týden co týden posuzování, vystavování, nebo obojí dohromady. V letošním roce se nám podařili uspět na 3 výstavách , kterých jsme se zúčastnili a to na výstavě v Kobeřicích , kde jsme obdrželi Čestnou cenu na českého rejdiče tmavohrotého bělouše, ve Velkých Hošticích na hedvábničku zdrobnělou bílou vousatou a na výstavě v Zašové okres Vsetín, kde k našemu potěšení na slezského voláče modrého bělouše se nám podařilo získat titul Šampiona výstavy. Dívám se před sebe , jak na zahradě krouží hejno našich holubů. Ještě ráno, po dvou deštivých dnech, které napáchaly spousty škod bylo mlhavo. Slyším štěkat psa a co nevidím. Na zahradě se nám promenáduje čáp. Udělal jsem pár záběrů a čáp se nakonec proletěl i s našimi holuby.

 

 

 

6 - 7.září 2012 Místní výstava drobného zvířectva spojená s klubovou výstavou českých plemen rejdičů.

     Konečně po roce jsme se sešli v Klimkovicích. Členové našeho klubu využili příležitosti a zůčastnili se i otevřeného posuzování holubů. Titul šampióna klubové zýstavy získal Petr Absolon na holubici pražského krátkozobého rejdiče - modrého bělouše. Stejný chovatel obdržel i titul nejrásnější kolekce pražských krátkozobých rejdičů. Titul v nejvíce obsazené kategorii rejdičů a to pražských středozobých, konkrétně modrých běloušů - vlaštováků si odnesla kolekce našich holubů. Titul na kolekci českých rejdičů získal potřetí za sebou Pavel Vajs.

 

Výstava Kravaře - červen 2012

 

  Letošní červnové výstavě počasí přálo, Příznivá byla i konstalace hvězd s ohledem na vystavovaná zvířata. Poprvé zde totiž ve velké míře vystavovali i vystavovatelé polští. Znamenalo to, že v letošním roce bylo oproti tradičním 120 kusům holubů bylo vystavenoasi 230 holubů!  A to je věc v Kravařích v posledních letech nevídaná.  Milovníka zvířat potěšila i pestrost vystavované drůbeže a králíků. Posuzování probíhalo tradičně v sobotu a úderem jedné hodiny odpolední, kdy byla výstava otevřena se začal chovatelský areál plnit prvními návštěvníky.Věřme, že i někteří z příchozích se inspirovali a v rozšíří naše chovatelské řady. Jak je vidět příhraniční spolupráce může přinášt zdravé plody a já věřím, že podobných akcí bude nejen v našem regionu přibývat.

 

Okresní výstava okresu Ostrava Klikovice 2011

Šampión výstavy - king Bílý Karel Vince

Nejkrásnější kolecce výstavy - kolekce krátkozobých rejdičů žlutých plnobarevných.Přítel Ručka obhájil své prvenství z výstavy konané na stejném místě v roce 2010.

Nejkrásnější kolekce českých rejdičů - Pavel Vaj za stříbřité pruhové

Čestné ceny : 

za PRK Josef Ručka, Petr Absolon

 

za české rejdiče - Jackiv Jiří, Karel Czyz , Ing. Gerhard Stein

za pražské středozobé rejdiče Homola Dalibor

Místní výstava Krnov Chomýž 27, 28. srpna 2011

Jako vždy dobrá organizace a příjemná společnost dobrých lidí, kteří se liší od ostatních tím, že jsou chovatelé!

 

 

 

Místní výstava drobného zvířectva v Kravařích   25 a 26.června 2011

Pořadatelé jako vždy výstavu pčelivě a zodpovědně připravili. Přítomní návštěvníci mohli shlédnout  řadu málo vídaných plemen holubů zejména z říše rejdičů, standartně kvalitní přehlídku králíků , početnou kolekci drůbeže ze které nás zaujala četně zastoupená plemena  zakrslých slepiček

Klubová výstava Českého staváka Štítary 2010

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde zahájíte úpravu bloku...

    S prázdninama 2010 jsme se rozloučili účastí na dvou výstavách a to místní v Opavě Kylešovicích a místní v Krnově Chomýži.Do Krnova jsem se vracel po roční odmlce.Musím říci, že pořadatelé vytvořili velice příjemné prostředí a akce probíhala v kamarádském a přátelském ovzduší.Cítili jsme se jako doma. Tak jako vzpomínku na akci si dovolím publikopvat pár společných fotografií s příjemnými lidmi.

 

 

 

 

Kylešovice 2010 - národní plemena

               

 

 

Úspěchem pro nás bylo udělení Čestné ceny na letošního výletka Figurity modré pruhové.

 

 

 

Krnov 2010

Byla to pro nás první výstava, se  které jsme si odnesli Čestnou cenu pro barevnohlávka černého. Barevnohlávky chceme vystavovat ještě v Klimkovicích, Haťi, Lysé nad Labem a v Přerově.

   

 

    

 

 

 

 

     A je tu první červencový víkend 2010 a velice příjemná výstava v Zašové. Garantem výstavy pro holuby je kamarád Ing. Jiří Jadrníček, a pouzovatelé moji kamarádi. Pavel Černobíla a Draha Dufkové.Sluníčko svítí od božího rána jako v Chorvatsku, takže paráda. Moc pěkná expozice pštrosů zvláště v rázech žlutý,červený, červený běloocasý a stříbřitý. Jinak nádherní černí kotrláci, české čejky kropenky, pražští krátkodobí rejdiči-modří bělouši. jeden z nich byl vybrán za nejlepšího holuba výstavy. Musím říci, že do oka mi padnul i jeden černý indián. celková úroveń kvality všech vystavených holubůl spíše nadprůměrná, než na jakou jsme normálně zvyklí. No a te´t alespoń pár fotek, které vystihují nádhernou atmosféru výstavy.

 

       

 

 

 

Rok 2009

13 a 14.2. 2009 místní výstava Studénka, rozhodčí Drahoslava Hrubá, 94 bodů, čestná cena.

 holubice, barva smoky-modrá kouřová

 

Rok 2008

    V roce 2008 jsme se rozhodli zkusit štěstí na několika vybraných výstavách.Rozhodli vynechat letní výstavy a naše úsilí směřovat k podzimu.Ale ani na podzim to nebylo až tak jednoduché s ohledem na rozpeřenost konkrétních holubů v návaznosti na jejich účast na výstavách. Naše momentální nejlepší hodnocení jsou následující :

6. až 7.9. Chomýž okresní Bruntál čestná cena staroněmecký racek

13.9. místní výstava Klimkovice 2.čestné ceny / staroněmecký racek, figurita/

20 - 21.9. Hať okresní Opava čestná cena staroněmecký racek 

11 - 12.10 Stará Ves nad Ondřejnicí okresní výstava Frýdek Místek čestná cena staroněmecký racek, pohár pro nejkrásnějšího holuba výstavy

18. - 19.10 Krásné Pole okresní Ostrava 3. čestné ceny/figurita,staroněmecký racek,český rejdič/ V soutěži organizací se podílela naše kolečkce staroněmeckých racků na získání 1. místa mezi organizacemi. Naši staroněmečtí racci získali pohár za nejkrásnější kolekci holubů okresní výstavy.

15. - 16.11. Studénka okresní výstava Nový Jičín . Čestnou cenu obdrželi Staroněmecký racek černý 95 bodů a figurita modře plavá. Další figurita modře plavá obdržela rovněž 95 bodů.

 

21. -23.11.2008 Celostátní výstava Praha

 

Naše kolekce figurit v raze čítala 5 ks. Figurita bílá získala 95 bodů, další 2 figurity bílé 94 bodů, figurity modře plavé pak obdržely 94 a 93 bodů. Rozhodčí Mika

Staroněmecký racek 2 naši vystavení holubi obdrželi 94 bodů .Rozhodčí Bc. Veselý

Rakovnický kotrlák 2x 94, 1x 93 bodů u modrých sedlatých nás hodně povzbudilo. Kolekce rakovnického kotrláka byla opravdu mimořádná svou vyrovnaností a kvalitou. Já sám jsem ještě vyrovnanější kolekci neviděl.Rozhodčí Ing. Jadrníček 

Český rejdič 2x 93, 1x 92 bodů u modrých pruhových s ohledem na obtížnou situaci českého rejdiče, který se rok co rok v rámci republiky posouvá kvalitativně nahoru a je dobrým znamením do budoucna. Rozhodčí Cintl

Vystavenou kolekci českých rejdičů rovněž hodnotím za jednu z nejlepších, která kdy byla presentována na výstavách v ČR.

28 až  29.11. 2008 Výstava Moravy a Slezska

Figurita bílá 95. bodů, čestná cena, rozhodčí Jaroslav Cintl

5.11.2008 klubová výstava rakovnického kotrláka

modrý sedlatý holub 95 bodů, čestná cena - rozhodčí Jaroslav Cintl

5.11.2008 výstava výletků okres Opava Kobeřice

figurita bílá 95 bodů, udělen titul Šampióna - rozhodčí Pavel Wieder

V jednom týdnu jsme stihli 2 výstavy , přitom  každou na jiné straně republiky . Bylo to náročné, ale díky synovi jsme to zvládli .

Pár ilustračních fotografií ze speciálky rejdičů a racků.

    

Český rejdič stříbřitě plavý,figurita stříbřitá, figurita bílá. Tito holubi jsou v našem majetku

 Italský racek, majitel Josef Stanislav

 Pražský rejdič středozobý, majitel Vajs Pavel

Rok 2007

 Jelikož pěkných fotek z výstav přibývá a věřím že i nadále přibývat bude, rozhodl jsem se výstavám a fotkám z nich věnovat samostatný blok. Tihle nádherní vorburáčci  nás zaujali na výstavě v Lipsku 2007.Jelikož o tomto víkendu se koná výstava v Lysé nad Labem, těším se jaké další pěkné záběry potěší nejen mne ale i případné návštěvníky našich stránek.

12.1.2008 jsme navštívili výstavu v Lysé ned Labem. Zde bylo možno shlédnout kolekci českých rejdičů v rozsahu doposud nevídaném, protože kolekce čítala více jak 100 holubů ve všech barevných rázech, včetně ukázek novošlechtění.Pár záběrů českých rejdičů si dovoluji zveřejnit.

          Samozřejmě že podstatnou část naší návštěvy kromě setkání s přáteli, věnovali zejména dalším rejdičům a rackům.

         

TOPlist
aktualizováno: 11.01.2018 12:39:06